LÁZEŇSKÉ KOUPELE – NOVINKA 2017

Lázeňské koupele jsou naší novinkou pro rok 2017! Jsou na trhu vyloženě jedinečným a zároveň vysoce kvalitním produktem, na který jsme právem hrdí. Jsou určené především do náročných, kvalitních lázeňských provozů. Varianta o menším množství i například pro Váš domov, jako cenově dostupná a přesto  luxusní domácí ozdravná či relaxační koupelová procedura.

Lázeňské koupele vyrábíme ve variantě 333 g a 1000 g. Jsou baleny do jemných, ale zároveň velmi pevných bavlněných vaků, které si vlastnoručně sami šijeme a které se vkládají celé do koupele. Složení lázeňských koupelí je rozdílné na základě druhu. Vždy se ale skládá s určitého druhu sušené byliny a směsi speciálních solí:

BYLINY –  Je základní a nejdůležitější složkou. Námi vypěstované byliny jsou jemně namlety pro snadné uvolnění aromatických a léčivých  složek při proceduře a kvůli jejich zmenšení objemu.  Jsou obsaženy v lázeňské koupeli ve velkém množství. Každá bylina je vhodná za jiným účelem.

himalájská sůlHIMALÁJSKÁ ČERVENÁ MINERÁLNÍ SŮL – V minulosti byla tato sůl v Evropě nazývána královskou solí, protože byla vyhrazena pouze pro členy královské rodiny.  Je ceněna pro obsah všech přírodních minerálů, 88 prvků, z toho 84 minerálů, které jsou v tak malých částicích, že jsou snadno absorbovány buňkami lidského těla, které do sebe organismus během koupele vstřebává ve velkém množství. Posiluje tak tělo, detoxikuje do hloubky, napomáhá při kožních neduzích, zánětech, celulitidě a rovněž přináší uvolnění.  Súl má blahodárné účinky i na žíly a cévy a ženské pohlavní orgány a močové cesty. Himálajská sůl se těží z dolů ručně, v souladu s její dlouholetou tradicí. Poté, co je sůl ručně vytěžena, tak je ručně rozdrcena, ručně promyta a následně vysušena na slunci. Je výbornou součástí koupelí.

MOŘSKÁ SŮL – je známou a osvědčenou součástí koupelí. Látky obsažené v mořské vodě pronikají pokožkou, dokáží stimulovat látkovou výměnu organismu a zrychlit krevní oběh. Mořská sůl působí antibakteriálně, urychluje tak hojení ran a kůži celkově regeneruje.

Výhodou této procedury je provázané vyvážené složení, silný výluh a díky pevnému bavlněnému vaku a možnosti jeho mačkání a ždímání i maximální využitelnost bylin a účinných látek. Uvolňování látek z bylin výrazně  pomáhá i spojení s mořskou solí.  Výborná je i možnost přikládání bavlněného vaku s vysoce koncentrovanými účinnými látkami na problematické části těla (hojení ran, kožní problémy apd.) Nezanedbatelnou výhodou je i neznečišťování vany  a odpadu od zbytků bylin a případné zabránění poškrábání vany od himalájské  minerální soli.

Návod k použití : Celý bavlněný vak vložte do vany – lázně  s teplou vodou o ideální teplotě 35 – 37 ° C. Ještě větší teplota lázně má lepší účinnost, ale může také znamenat větší zátěž pro organismus.  Vak promáčkneme a z vaku se ihned začnou uvolňovat soli a bylinný výluh. Pro správné uvolnění účinných látek a vhodné působení na člověka, je nutné vak  se speciální směsí různě ve vodě promačkávat. Doporučujeme jej i přikládat na různé části těla a nechávat malou chvíli působit. Do lázně doporučujeme přidat 1 lžíci bylinného oleje ze Sušírny sv. Františka. Doba procedury by měla trvat 20 min. Preventivně se koupel doporučuje 1x za týden.  Intenzivně pak působí  při  každodenní kůře, nebo  3x týdně po dobu 1 měsíce.  Po koupeli by měl následovat klidový režim, odpočinek či spánek.

Použitý vak vyhoďte do bioodpadu nebo kompostéru.

333 g vak měsíček láz koupellevandule