Jarní políčka na našem Hájku

Jaro už je tady, i u nás na Hájku, jak se praví od dávných časů našemu milému místu na kopci nad Vlachovicemi.  Třešně, hrušky, ale i jabloně jsou v plném květu a vítr nás vábí na lesní pryskyřice.

Letos zde na Hájku poprvé zkoušíme  již ve „větším“ množství vysadit do našich těžce připravených  terasovitých políček více než 25 různých druhů bylin a jedlých květů. Mnohé z nich, jako např. levanduli, echinaceu, mátu, fialu letní atd.  jsme již museli od začátku března předvysadit, v naší provizorní domácí pěstírně, aby nám zesílili a nezmrzli. Sadili jsme jich tisíce.:-) Některé nám vzešly krásně, jiným naše letošní provizorní podmínky vyhovovali hůře. Nyní ještě musí přečkat chladné noci ve foliovnících a koncem května se již těšíme, až je začneme vysazovat.

Na konci dubna jsme se pustili i do prvních výsevů. Sadit ale budeme až do konce jara. Začátkem května se nám již první bylinky semenáčky začali ukazovat a postupně i na políčku řádkovat.  Měsíčky, heřmánky a dobromysly se již klubou na svět.:-) Další druhy jich snad budou brzy následovat. Podivte se níže, jak to vypadá na našem Hájku na konci dubna.

 IMG_4296 IMG_4298 IMG_4299