CHCEME ROZKVÉST – NOVÉ ORIGINÁLNÍ BYLINNÉ VÝROBKY A S NIMI I NOVÉ JMÉNO – KVĚTOMLUVA

Po třech letech naší bylinné farmy jsme se rozhodli zúročit naše dosavadní zkušenosti a nápady a pustili jsme se do vývoje nových výrobků, u kterých nám nestačí, aby byli výborné, ale byli ty nejlepší, co nejvíce ekologické a i krásné na pohled. Nechceme se zaměřit na kvantitu, ale na originální špičkovou kvalitu bylin i celých výrobků, množstvím omezenou, ale výhradně od nás od Fryzelkú z Bílých Karpat. 

NAŠE ZAČÁTKY:

Je to již třetí rok, co jsme se nejprve „při našem zaměstnání“ pustili do ekologického pěstování bylin, jejich sběru, sušení a výroby prvních výrobků.   Dali jsme si jméno po naší zrekonstruované, staré valašské sušírně  – Sušírna sv Františka.  Každé začátky jsou těžké, ne vše se nám dařilo tak, jak bychom si představovali, ale jak se říká, vše špatné, bylo časem k něčemu dobré.

Během tří let jsme postupně zvětšili plochu bylinných políček, na našem krásném hájku mezi lesy, až na 7000 m². Pěstujeme a sbíráme přes 80 různých druhů a to včetně originálních jedlých květů a i některé zeleniny a ovoce. Každým dnem vnímáme, jak je naše obhospodařovaná krajina po letech krásnější, životem bohatší a zdravější.

Několik nejkvalitnějších restaurací ve Zlínském kraji zásobujeme těmi nejkvalitnějšími bylinami, originálními jedlými květy a částečně i některou BIO zeleninou.  Postupně se i naše portfolio výrobků rozšiřovalo a dělalo nám velkou radost, že si naše výrobky našli své stálé spokojené zákazníky, kteří se k nám rádi vraceli. Během této doby se nám podařilo dokončit a na začátku roku 2019 konečně i zkolaudovat malou potravinářskou provozovnu a postavit další nejnutnější zázemí.  Pěstování, sběr a sušení takového velkého množství bylin je časově i pracovně velmi náročnou činností. Během jara – podzimu nás na našich políčkách pracuje okolo 4 lidí.

Od konce roku 2018 jsme již oba dva ukončili naše další dosavadní pracovní činnosti a rozhodli se věnovat našemu farmaření a podnikání naplno. Doufáme, že nás naše bylinná farma a výroba uživí.

 

NOVÉ VÝROBKY:

Od začátku roku 2019, jsme si dali před sebou velké a náročné cíle a začali usilovně pracovat. Rozhodli jsme se kompletně obměnit naše výrobky a zúročit naše zkušenosti a nově nabrané vědomosti.  Změnili jsme některé pracovní postupy a technologie s cílem ještě většího zkvalitnění našich bylin. A hlavně pustili jsme se do vývoje nových výrobků, u kterých nám nestačí, aby byli výborné, ale byli ty nejlepší a špičkové, co nejvíce ekologické a i krásné na pohled. Nechceme se zaměřit na kvantitu, ale na originální špičkovou kvalitu bylin i celých výrobků, množstvím omezenou, ale výhradně od nás od Fryzelkú z Bílých Karpat.  Chceme je nabídnout i do vhodných obchůdků a zajímavých prodejních míst. V tomto roce pro Vás máme nachystané nové sezónní bylinné čaje v BIO kvalitě, tematické bylinné koupele, první speciální bylinné sirupy  ze 100% bylinné šťávy vyzrávající v dřevěných sudech Fryzelka, nebo originální sirup z jedlých květů pomalu 2 měsíce uvolňující své extrakty ve vínu z Bílých Karpat.  Již brzy Vám je postupně představíme.

 

BUDOUCNOST S NOVÝM JMÉNEM – KVĚTOMLUVA

Rozhodli jsme se změnit jméno naší firmy, které by lépe vypovídalo o nás a naší malé rodinné firmičce. Nové výrobky již ponesou nové jméno – KVĚTOMLUVA.

Do konce roku ale budeme ještě některé naše výrobky prodávat pod původním jménem Sušírna sv. Františka.

Těšíme se až Vám výrobky nabídneme a na novou éru – KVĚTOMLUVA od Fryzelkú. Kéž Vám i Vašim blízkým budou dělat radost a budeme šířit její dobré jméno.

 

PODĚKOVÁNÍ

Chtěli bychom závěrem poděkovat všem, kteří nám doposud fandili a pomáhali. Děkujeme našim rodinám, naší mamince a zároveň i členu naší firmičky Světlaně Šmatlové,  naší druhé mamince a velké pomocnici Františce Fryzelkové, celé rodině, našim pomocníkům a brigádníkům a rovněž skvělým grafikům Jiřímu a Adéle Marečkovým.

V neposlední řadě děkujeme i Vám, našim zákazníkům. Díky Vám zde můžeme být a dělat to co má smysl nejen pro nás a naše zákazníky, ale i pro  zlepšování životního prostředí, krajiny a valašského venkova.

 

Vaše Zuzana a Radek Fryzelkovi